RAJA JOOGA 1 -MEDITAATIOKURSSI VERKOSSA 
	Keskiviikkoisin 10.12.2025 - 21.1.2026 16:30-17:45 (yhteensä 5 kertaa, 24.12. ja 31.12. ei ole tuntia)
	Avoin kaikille. Maksuton.
Haluatko ymmärtää itseäsi syvällisemmin? Haluatko löytää uuden perspektiivin itseesi tai maailmaan? Mietitkö onko olemassa jokin meitä korkeampi voima?
Raja jooga -meditaatio on helppo ja kaikille avoin menetelmä itsensä kehittämiseen. Sen avulla on mahdollista löytää myös yhteys Korkeimpaan. Harjoittelun myötä saat kosketuksen sisäiseen rauhaan, rakennat harmoniset ihmissuhteet, saat energiaa työelämään ja rauhallisemmat yöunet.
Kurssi sopii kaikille - aloittelijoille tai kokeneemmille meditoijille, jotka haluavat löytää uutta näkökulmaa henkisiin harjoituksiinsa. Kurssilla käydään läpi Raja jooga -meditaation alkeet hyvin käytännönläheisellä ja yksinkertaisella tavalla. Kurssi sisältää teoriaa, keskustelua ja lyhyitä meditaatioharjoituksia.
	Kurssilla käsiteltävät teemat:
	- Ajatuksen voima
	-Sielutietoisuus vs. kehotietoisuus
	-Tietoisuuden osat: mieli, äly ja sanskarat
	-Henkinen maailma vs. fyysinen maailma
	-Yhteys Korkeimpaan
Ohjeet kurssille osallistumiseen
	Osallistumislinkki Zoomiin:
	Meeting ID: 832 6476 7843
	Passcode: rauha
Voit osallistua kurssille helposti nettiselaimen kautta tietokoneella. Sinun ei tarvitse asentaa sovellusta. Jos haluat osallistua kännykällä tai tabletilla käythän lataamassa maksuttoman sovelluksen. Lue lisää: ohjeet etäohjelmiin liittymisestä ja osallistumisesta